קישורים שימושיים

תואר ראשון

למה חינוך?

לימודי חינוך באוניברסיטה הם מזמן לא רק לימודי חינוך. הם מסלול למאפשר התפתחות אישית ומקצועית לצד שיעור חיים המלמד אמצעים להובלת שינוי חברתי אשר מפתח ומעודד את הסטודנט ליצור עתיד טוב יותר עבור עצמו, עבור הסובבים אותו ולמען כל מי שחשוב. אם תמיד חלתם לעשות שינוי משמעותי יתכן מאוד שהמקום הנכון להתחיל בו עבורכם הוא תורק בחינוך.

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מבינים כי לימודי חינוך יכולים להוות עבורם מקפצה לשוק העבודה ולפתוח עבורם לא מעט דלתות גם בתחומים שלא קשורים בהכרח לחינוך הפורמלי כפי שהכרנו אותו עד היום. אולי מפתיע לגלות אך החינוך, הפורמלי והבלתי פורמלי, הוא אחד מתחומיי העיסוק המרכזיים בארץ ובעולם. כמובן שאם התחזיות נכונות, תחום החינוך, היציב והנדרש - לא הולך לשום מקום ועתיד אף לצמוח. אם אתם רואים את עתידכם בעמותות אזרחיות, בפוליטיקה,במנהל ציבורי, בארגונים חברתיים ואזרחיים, בתפקידים שונים בבתי ספר ציבוריים או ייחודיים, כדאי לכם לשקול ללמוד תואר ראשון בחינוך כנקודת זינוק לעתיד המקצועי שלכם.

למה אצלנו?

הלימודים לתואר הראשון בביה"ס לחינוך ע"ש שלמה (סימור) פוקס באוניברסיטה העברית, מקנים הבנה עמוקה של תחום החינוך, הן מבחינת תיאוריה והן מבחינת הפרקטיקה. התואר מקנה היכרות עם עולם החינוך מרמת התלמיד הבודד, לכיתה, ולמערכת החינוך. כמו כן, התואר בוחן אספקטים חברתיים, פוליטיים והיסטוריים של החינוך. במהלך הלימודים יוכלו התלמידים, לבחירתם, להתמקד בנושאים שיותר מדברים אליהם וירצו להרחיב בהם את הדעת כגון פסיכולוגיה של החינוך, מדיניות חינוך, מחשבה חינוכית, סוציולוגיה ועוד תחומים רבים ומגוונים. 

בעוד שבמוסדות רבים אחרים לא ניתן לשלב את לימודי החינוך עם תואר נוסף - באוניברסיטה העברית הסטודנטים נהנים מהגיוון, העניין והשפע ההשכלתי הנלמדים גם בחוגים אחרים באוניברסיטה. רבים מהסטודנטים לומדים תואר ראשון בחינוך בשילוב עם לימודי פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדעי המדינה ועוד. ישנן אפשרויות רבות שעומדות לבחירתו האישית של כל סטודנט.

הלימודים בבית הספר לחינוך מתקיימים באווירה רב תרבותית (כולל קורסים יעודיים בחינוך בחברה רב תרבותית), ומשתלבים בהם סטודנטים מרחבי העולם ומכל קבוצות האוכלוסיה בישראל. במהלך הלימודים קיימת אפשרות לחילופי סטודנטים ולמידת חלק מהתואר באוניברסיטאות המובילות בעולם. לימודים בחוג לחינוך מאפשרים ללמוד מטובי חוקרי החינוך בארץ וישנה גם הזדמנות מיוחדת להשתלב במחקר של אותם חוקרים.

מה עושים עם התואר?

התואר הראשון בחינוך מהווה אבן דרך לעולם שלם של לימודים נוספים, מסלולים מקצועיים, ותארים מתקדמים. סטודנטים בביה"ס לחינוך יכולים לשלב, במסלול מקוצר, תעודת הוראה עם לימודי תואר ראשון בחינוך, ובכך רוכשים הכשרה מקצועית כמורים בבתי הספר העל יסודיים. ניתן גם להמשיך לתואר שני בביה"ס, ולרכוש מקצוע כמומחים בחינוך מיוחד, בהוראה ולמידה, בלקויות למידה, או כיועצים חינוכיים. ישנם גם סטודנטים המתמקצעים כחוקרים בתחומי הידע השונים במחקר ומשתלבים לאחר מכן בעמדות מפתח באקדמיה, בשירות הציבורי, בשוק הפרטי, ובמגזר השלישי. 

למי לפנות?

יש לפנות לטללית גנץ ליצירת קשר ראשוני בכל הנוגע לתואר ראשון.

שעות קבלה במזכירות תלמידים

יום ב', ג', ד' 13:00-10:00, 15:00-14:00
יום ה' 12:30-10:00

גב' טללית גנץ  

רכזת לימודי בוגר (תואר ראשון)
גב' טללית גנץ

  אושרה פנחסי  

ראש תחום הוראה ותלמידים
גב' אושרה פנחסי

       
 
   
נוי רודקו  

יועצת תלמידי בוגר
גב' נוי רודקו

  Shada  

רכזת חונכות לימודית וחברתית
مركزة التوجيه الأكاديمي والتربوي

גב' שאדה קשקוש شذا قشقوش

             
Yasmin Elias  

רכזת לענייני סטודנטים ערבים
בביה״ס לחינוך
مركزة لشؤون الطلاب العرب

גב' יסמין אליאס ياسمين الياس

  סלסביל אבו עישה  

יועצת ללימודי בוגר – מגזר ערבי
مستشارة للقب الأول - القسم العربي

גב' סלסביל אבו עישה
سلسبيل أبو عيشة

             
 

ראש החוג לחינוך
פרופ' יפעת בן-דוד קוליקנט

  טל גלעד  

יועץ אקדמי ללימודי בוגר
ד"ר טל גלעד