בוגרים מספרים על המגמה

בוגרים מספרים על המגמה

שלי גוטנר, בוגרת 2009 

"הלימודים במגמה העניקו לי כלים רבים רב תכליתיים". 
כיום – מנהלת משאבי אנוש בשנים ממלונות ישרוטל.

כאותר מתאני, בוגרת 2008 

"הלימודים במגמה פיתחו אצלי ראיה ביקורתית על החינוך והחברה. לימדו אותי לבחון ולגלות איך דברים באמת עובדים בחברה. 
כיום – מורה לעברית ומדריכה בפרוייקט "הילה" הפועל בקרב נוער נושר. 
המלצה – תמיד להמשיך וללמוד, המגמה מאפשרת להתפתח להרבה כיוונים באופן אישי ומקצועי, דווקא בגלל היותה רב תכליתית. 
אי- מייל: kawther@pob.huji.ac.il

אירית מזור , בוגרת 2008 
"הלימודים במגמה תרמו לי רבות מבחינת ידע, מבחינת רכישת כלים ויכולות להתבונן על החברה. הלימודים הקנו לי הכרות עם צורות ניתוח שונות של המציאות ועוד..." 
כיום – מורה בחטיבת הביניים "היובל" במבשרת ציון. ורכזת החינוך המיוחד בבית הספר. 
המלצה –"אפשרויות ההעמקה בתחום שמעניין אותך מאוד מגוונות מאוד. גיוון זה מאפשר בחירה בהעמקה בנושא שבאמת מעניין אותך: גלובליזציה, מחקר איכותני, מגדר ועוד.."

ליאת דגן, בוגרת 2008 

"הלימודים במגמה תרמו לי רבות בכל הקשור במבט ביקורתי, ביכולת להבחין ולנתח יחסי כוח, ניתוח מצבם של אוכלוסיות שנמצאות בשוליים ועוד..." 
כיום – עובדת קהילתית בעמות "סנגור קהילתית" אשר פועלת לקידום ומימוש זכויות חברתיות, לצמצום פערים וליצירת סולידריות קהילתית בשכונות מצוקה, תוך חיזוק הפרט והקהילה. ליאת מרכזת את התחום של קואופורטיבי מזון, שהם מקומות המאפשרים לתושבים בעזרת שותפות קהילתית, לרכוש מזון במחירים מוזלים ולהתקיים בכבוד. הקואופורטיבים אינם משמשים כעוד 'חנויות מכולת זולות' אלא ישנה גם האוירה המשפחתית הנוצרת בהם. בנוסף מתקיימים בקואופוריטיבים אלו ערבי שירה והרצאות, חינוך לצרכנות, שיח על ניתוח מדיניות כלכלית ועוד. כך מפעילויות אלו צומחת סולידריות קהילתית המצמיחה עשייה נוספת. 
המלצה – קיבלתי במגמה ליווי אישי ומקצועי בכתיבת התזה. ליווי מסור, שממש לימד אותי כיצד להוציא עבודת תזה טובה ומשמעותית מבחינת השאלות הסוציולוגיות. בנוסף קיבלתי הכוונה רבה באשר לאופני ההתמודדות עם כתיבת אתנוגרפיה. אני ממש מרגישה כי רכשתי כלים ומיומנויות שיהיו לי לעזר בחיים ובדוקטורט.

דגנית לוי, בוגרת 2007 
"הלימודים הקנו לי ידע תיאורטי רב". 
כיום – עובדת במכון ברודקייל, מרכז אנגלברג לילדים ונוער. 
המלצה – מי שמעוניין להיות חוקר בתחום הסוציולוגיה של החינוך, מגמה זו היא המקום האולטימטיבי עבורו. 

יוספה טביב-כליף בוגרת 2007 

"הלימודים במגמה – שינו את חיי, את נקודת המבט הביקורתית שלי הן בתחום הלימודים והן בחיי. רכשתי המון ידע והאווירה משפחתית ותומכת". 
כיום – מנהלת פרוייקטים לקידום כלכלי של נשים בעמותת "שתיל". 
המלצה – "היחס החם והאישי, המקצועי, הרציני, המסור והאכפתי מאוד בולט במגמה. על סמך סיפורים מחברים קרובים אשר כתבו תזה במגמות מתחומים רבים ואחרים, שם לא זכו ליחס מסור ומקצועי, אני חושבת שפן זה הינו ייחודי למגמה של סוציולוגיה של החינוך". 
אי-מייל: yosepha.tabib@mail.huji.ac.il

ליאת ארדיטי, בוגרת 2007 

"במגמה פיתחתי את הזהות העצמית שלי, את זהותי הנשית, העמקתי בנושא המגדר. ברמה המקצועית, הלימודים נתנו לי המון זוויות הסתכלות על החברה ואני חושבת שזה כלי חשוב מאוד בחינוך הלא פורמלי". 
כיום – בשליחות עם משפחתה בחו"ל, אך לפני כן עבדה כסגנית מנהלת פר"ח באזור ירושלים ומנהלת אזור ירושלים של פרוייקט "יזמים צעירים". פרוייקט זה מפגיש בני נוער ובעלי עסקים למפגשי הנחיה בו הם לומדים כיצד להקים עסק, החל מתכנון מוצר ועד ייצורו ומכירתו. 
המלצה –"מי שאוהב לחוות ולשמוע סיפורים של אנשים בשילוב תיאוריות חינוכיות, זו המגמה המתאימה לו" . 
אי-מייל: liatrdt@gmail.com

אורית שלוינסקי, דוקטורנטית 

"הלימודים במגמה הרחיבו את ידיעותיי, נתנו לי נקודת ראות חדשה על החינוך. במגמה ניתן יחס אישי ותומך. בנוסף, הלימודים הרב גוניים אפשרו לי להתקדם בתפקידי המקצועי ולהרחיב את תחום העיסוק בעבודתי". 
כיום – סגנית מנהלת תיכון, ורכזת פדגוגית בתיכון ויצו הדסים. 
המלצה – הלימודים מאוד מעניינים, מרצים מעולים והאווירה טובה. 
אי-מייל: oritsh1@hotmail.com

תומר בליטי דגן, בוגר 2006 

"הלימודים במגמה סייעו לי רבות לראות בעין ביקורתית תהליכים בחברה ובבית הספר. הלימודים נתנו לי דחיפה לשאול שאלות, למשל בדבר אפשרויות של שינוי במערכת, וכמובן בסוגיות כגון (אי) שוויון, מגדר, אתניות. בעת שביתת המורים האחרונה, הרגשתי שהכלים שרכשתי במגמה מאפשרים לי ליצור מבט רחב יותר ומעמיק יותר באשר למצב המורות (והמורים) בכלל, וכמובן בראיה ביקורתית. הלימודים במגמה חיזקו בי את היכולת לשאול שאלות על המהות, לא לחשוש לעצור ולשאול, לא לקבל את הדברים כמובנים מאליהם". 
כיום - מנהל החטיבה העליונה בתיכון לאומנויות ירושלים. ממקימי פורום המורים בירושלים, וחבר ברוח חדשה בארגון המורים. 
המלצה – הלימודים מאתגרים, פוקחי עיניים, נוגעים בסוגיות חשובות בחינוך אך רלוונטיות לכל אספקט בחיים. הלימודים באמת יכולים לכונן שינוי באדם. 
אי- מייל: theomoo@mscc.huji.ac.il

חגית אשור, בוגרת 2005 

"הלימודים במגמה תרמו לי בראיית העולם הסוציולוגית ונקודת המבט הביקורתית אשר אימצתי תורמת לי 'לפתוח את הראש' בכל הנוגע לרגישות שיש בי כלפי האוכלוסייה." 
כיום - מנהלת תוכניות חינוכיות בירושלים, באגודת אכסניות נוער אשר במסגרת זו מתארחים קבוצות נוער מחו"ל ואגודה זו מספקת להם פרוייקטים חינוכיים שקשורים לנושאים חברתיים, מאגר של מדריכים ועוד... 
המלצה – "זו לא תעודה מקצועית, אך מקבלים כאן במגמה כלים הקשורים לכל עבודה חינוכית". 
אי- מייל : ahurh@mscc.huji.ac.il

ד"ר לורן ארדריך, בוגרת מסלול ישיר לדוקטורט 2004 

"הלימודים במגמה העשירו אותי רבות, ישנו יחס מאוד אישי, ניכרת השקעה רבה ואכפתיות מצד המרצים וניתן לראות כי השקעה זו גם באה לידי ביטוי בחניכה האישית והמסורה בתהליך כתיבת העבודה". 
כיום – מרצה באוניברסיטה העברית בחוג לחינוך. 
המלצה –"הלימודים במגמה נותנים כלים לראיה מאוד רחבה של החינוך ושל החיים." 
אי-מייל : erdreich@bezeqint.net.il

רחל ווירצברגר, בוגרת 2003 
"הלימודים במגמה הכניסו אותי לעולם של סוציולוגיה דרך החינוך". 
כיום – תלמידת דוקטוראט בחוג לסוציולוגיה