שאלות ותשובות

לאיזה סוג של התמחויות ניתן לגשת בתום הלימודים במגמה?

בתום לימודי המוסמך יכולים בוגרי המגמה לפנות להתמחויות קלינית במבוגרים או בילדים ולהתמחות חינוכית. כמו כן, ניתן לעשות התמחויות בכמה תחומים בו זמנית. 

האם במהלך הלימודים ניתן לעשות פרקטיקום מחוץ לירושלים? 

המגמה מאפשרת לסטודנטים לעשות פרקטיקום גם בסביבות ירושלים, כגון: בבית שמש, מודיעין, גוש עציון, מבשרת ומעלה אדומים. 

האם קיים במגמה מסלול לימודים ישיר לדוקטורט וכיצד ניתן להירשם אליו? 

קיים במגמה מסלול לימודים ישיר לדוקטורט, המיועד לסטודנטים המצטיינים בתחום המחקרי ורואים את עתידם באקדמיה. קבלה למסלול זה מתקיימת בתום שנה א' ללימודים, על סמך תפקודו הלימודי והמחקרי של הסטודנט, הצהרת כוונותיו, נסיונו האישי והמלצות הסגל האקדמי. לסטודנטים הלומדים במגמה ומעוניינים במסלול זה יש לפנות לד"ר נילי מור

האם חייבים לסיים את התיזה במהלך הלימודים? 

חשוב ורצוי מאוד לסיים את התיזה במהלך לימודי התואר. 
סטודנטים שמסיימים את חובות התזה בזמן (עד דצמבר, שנתיים לאחר תחילת לימודיהם), יקבלו החזר שכר לימוד מהאוניברסיטה בסך של כ %10 משכר הלימוד השנתי. 
סטודנט אשר לא סיים את חובות התזה עד תום לימודי התואר יצטרך להירשם מחדש לנקודות הזכות שמקנה התזה. כלומר, עבור כל שנה בה הסטודנט ממשיך לקבל הנחייה עבור עבודת המחקר שלו הוא ישלם כ 20% משכר הלימוד השנתי. 

האם יש דגש תיאורטי מסויים בלימודי המגמה?

המגמה דוגלת בפלורליזם תיאורטי. לפיכך, היא אינה שמה דגש על גישה תיאורטית מסויימת ומנסה להקנות לסטודנטים כלים שונים בגישות תיאורטיות שונות. 

האם ניתן לעבוד במהלך הלימודים? 

מובן שניתן לעבוד במהלך הלימודים אולם יש לקחת בחשבון שהלימודים הם עמוסים ולא כל מקום עבודה יתחשב בצרכי הסטודנטים. 
במהלך הסימסטר, ימי הלימודים וימי הפרקטיקום הם כחמישה ימים בשבוע, לרוב בבקרים. בנוסף, במהלך השבוע יש להשלים חובות לימודיות ומעשיות כקריאת מאמרים, רשימת דוחות קריאה ודוחות טיפוליים. סטודנטים רבים מדווחים שאינם יכולים לעבוד במהלך התואר וישנם רבים אחרים שעשו זאת. 

האם אני יכול לקבוע לעצמי את ימי הפרקטיקום? 

מקומות הפרקטיקום השונים מיודעים בימי הלימוד של הסטודנטים ולכן אינם מחייבים את הסטודנטים להשתתף פרקטיקום בימי לימודים. 
לעיתים, מחוייב הסטודנט להיות נוכח בימים שבהם הפסיכולוג המדריך עובד כדי לעבוד בשיתוף איתו או תחת הדרכתו. פעמים אחרות הסטודנט יצטרך לעבוד בימים בהם יוקצה לו חדרו במקום הפרקטיקום. אולם, ברוב המקרים ישנה גמישות מסויימת עבור הסטודנט.