חוויות של סטודנטים בחינוך שהשתתפו בחילופי סטודנטים

efrat_malka_schotland_collage.jpg

אפרת מלכה, סטודנטית בחינוך ויחב"ל, שנה ג', חילופי סטודנטים ב University of St. Andrews סקוטלנד

אם לסכם את החוויה במשפט, אני יכולה פשוט להגדיר אותה בתור "המתנה הכי טובה שנתתי לעצמי בתואר".
זכיתי לטייל במדינה מהממת עם תרבות מעניינת שכנראה לא היה יוצא לי להכיר באף הזדמנות אחרת, יוצא לי להכיר ולבלות עם אנשים מכל העולם- מדובאי ועד קנדה, וכמובן גם ללמוד קצת בין לבין.
בקיצור, פשוט המתנה הכי גדולה שיכלתי להעניק לעצמי, וחוויה שלא הייתי מוותרת עליה בשום מחיר.

 

or_aroch_uk_collage.jpg

אור ארוך, סטודנט ובמסלול אישי למצטיינים, תואר מוסמך בחינוך, שנה א, חילופי סטודנטים ב University of Birmingham אנגליה

את חילופי הסטודנטים שלי עשיתי באוניברסיטת ברמינגהם, אנגליה. למרות מגפת הקורונה שהגבילה את השהות שלי שם, סמסטר החילופים זכור לי כתקופה מדהימה. ראשית, הלימודים היו ברמה גבוהה וחשפו אותי לשלל נושאים שלא פגשתי בבית ספר לחינוך פה בארץ. עצם הלמידה בחו"ל פתח עבורי צוהר לראות איך לומדים מעבר לים, ובאופן ספציפי איך עוסקים בסוגיות חינוכיות בפרספקטיבה בין לאומית. זו הייתה גם הזדמנות נפלאה לשפשף את האנגלית ולהיות חלק מדיון גלובלי על נושאים שמעניינים אותי. מלבד זאת, למדתי להכיר את ברמינגהם מקרוב ולהרגיש איך אני הופך בהדרגה מזר לבן בית שיש לו בתי קפה אהובים וסופרמרקט מועדף. במובן זה, הנסיעה אפשרה לי להיחשף לתרבות הבריטית, אך לא רק – למדתי עם אנשים מכל העולם, גרתי עם אנשים ממגוון מקומות ואכלתי אוכל מרחבי הגלובוס. והדובדבן שבקצפת - זכיתי לטייל במקומות שונים בבריטניה עם חברים טובים, מהארץ ומחו"ל. למרות הקשיים שכרוכים בתהליך הזה, לא הייתי מוותר על חווית החילופים. זו הייתה תקופה מתגמלת ביותר הן ברובד האישי והן ברובד האקדמי.

 

ana_winer_south_korea_collage.jpg

אנה וינר, סטודנטית בחינוך ופילוסופיה, שנה ג', חילופי סטודנטים ב Handong University דרום קוריאה

אני מאוד מודה על ההזדמנות המדהימה שבשבילי היוותה לצאת לחילופי סטודנטים. ללמוד סמסטר בדרום קוריאה היה חלום שהתגשם. לא רק יכולתי להכיר את התרבות,ללמוד את השפה ולטייל במדינה, אלא גם להתעניין במערכת החינוך, הערכיים, ההיסטוריה והמסורת של דרום קוריאה. בנוסף, כתלמידה של חינוך, החוויה הזאת פתחה לי את הראש והשאירה לי הרבה שאלות ומחשבות חדשות קשורות לנושאים ותיאוריות שאנו לומדים ולומדות בתואר. ברור שלא הכל היה ורוד, אבל למי שאוהב חוויות מאתגרות אני ממליצה בחום לצאת לחילופי סטודנטים.

מידע על אפשרויות להשתתף בחילופי סטודנטים