פרסים ומלגות

scholarships
 

מה מעניין אותך?

מלגת 50% שכ"ל על לימודי הוראה - לתלמידי תואר ראשון

האוניברסיטה העברית מעוניינת לעודד את תלמידיה לשלב לימודי הוראה במהלך התואר, על מנת לפתוח אפשרויות תעסוקה עתידיות ולתמוך בכך במערכת החינוך הישראלית. לפיכך, האוניברסיטה מציעה מלגה של 50% שכ"ל ללימודי הוראה לכל תלמידי הבוגר שסיימו לפחות שנה אחת בלימודים לתואר ראשון ואשר נרשמים לתעודת הוראה בביה"ס לחינוך בתש"פ
תנאי קבלת המלגה:

 1. המלגה מיועדת לסטודנטים לתואר ראשון של האוניברסיטה העברית בלבד, בכל המקצועות הרלוונטיים ללימודי הוראה.
 2. המלגה מיועדת לכל מי שיתקבלו ללימודי הוראה לפי הקריטריונים של ביה"ס לחינוך ויעמדו בדרישות הקבלה, ובהתאם למגבלה של מספר המלגות שיחולקו. אם מספר הפונים יהיה גדול ממספר המלגות, יקבלו אותן הנרשמים המתאימים ביותר מבחינת נתוני הקבלה.
 3. מי שימצאו מתאימים לקבלת המלגה יקבלו דרישות תשלום ויתבקשו לשלם את התשלום הראשון כרגיל. לאחר תחילת שנת הלימודים, כאשר תעודכן רשימת הזכאים למלגה, תופחת יתרת חוב שכ"ל שלהם בהתאם לגובה המלגה (50% משכ"ל הכולל לתעודת הוראה). 
 4. כל הסטודנטים שיירשמו בתש"פ ויהיו זכאים למלגה יקבלו את מלוא סכום המלגה כבר בתש"פ 
  כלומר: 
  - תשלום שכ"ל כולל של תעודת הוראה כולו הוא כמו שנה אחת של לימודי תואר שני (כ-14,000 שקל).
  - אם נרשמים למסלול של שנתיים, יהיו פטורים משכ"ל של תש"פ ובתשפ"א ישלמו מחצית משכ"ל הכולל של תעודת הוראה (כלומר: מחצית משכ"ל של שנה אחת של תואר שני, כ-7,000 שקל).
  - אם נרשמים למסלול של שנה אחת, ישלמו בתש"פ מחצית משכ"ל הכולל של תעודת הוראה (כ-7,000 שקל).
 5. סטודנט שיזכה לקבל את המלגה אך לא ימשיך בלימודיו בתעודת הוראה מסיבה כלשהי (פרישה מלימודים / ביטול לימודים / הפסקת לימודים) יצטרך להחזיר את סכום המלגה ולשלם עבור הלימודים שלמד לפי הכללים הנהוגים לכל סטודנט רגיל שמבטל לימודים או שלימודיו מופסקים. עיכוב בהסדרת התשלום / החזר המלגה עלול לעכב את סגירת תואר הבוגר.
 6. סטודנטים שזכאים למלגת שכ"ל או לפטור משכ"ל בהיקף 50% ומעלה מסיבות אחרות, לא יוכלו ליהנות ממלגה זו. מי שזכאים למלגה/פטור אחר הנמוך מ-50%, יוכלו ליהנות מהשלמת המלגה עד לגובה 50%

מלגות סיוע

מלגות באחריות מדור הסיוע של האוניברסיטה העברית. לפרטים יש לפנות ישירות למדור הסיוע.

תכנית אקדמיה-כיתה

לתלמידי לימודי הוראה מתקיימת הזדמנות להשתתף בתכנית חדשנית להכשרת מורים "אקדמיה כיתה", תכנית של משרד החינוך שמטרתה לשנות את הליך הכשרת המורים ולקדם מעבר ל"הוראה בצמד" בכיתות הלימוד. מטרת התכנית היא להכניס את התלמיד באופן מלא לחיי בית הספר כהכנה נאותה לכניסה למקצוע ההוראה על כל מרכיביו. סטודנט המשתתף בתכנית יקבל מלגה בגובה של עד 2,200 ש"ח הממומנת על ידי משרד החינוך.

הוראת עברית לדוברי ערבית - لغة عبرية للناطقين بالعربية

סטודנטים שיתקבלו ללימודי תעודת הוראה במקצוע "הוראת עברית לדוברי ערבית" יזכו למלגה של 50% משכר הלימוד שתינתן ע"י האוניברסיטה.

פרס על עבודה סמינריונית מצטיינת

הפרס יוענק לעבודה סמינריונית מצטיינת שנכתב בקורס של החוג לחינוך וקיבלה ציון 95 ומעלה. רשאים להגיש מועמדות לפרס רק סטודנטים של בית הספר לחינוך. תוגש עבודה סמינריונית שנכתב בשנה האקדמית שקדמה להגשה לפרס וציונה התקבל במזכירות עד סוף דצמבר.
הקול קורא יישלח לסטודנטים לכתובת המייל האוניברסיטאית.

מלגה ללימודי הוראה לסטודנטים של התכנית למנהיגות חינוכית-חברתית

סטודנטים מהמסלול למנהיגות חינוכית-חברתית בחוג לחינוך ולמדע המדינה באוניברסיטה העברית אשר ירשמו ללימודי הוראה לקראת סמסטר ב' בשנת הלימודים הנוכחית (תש"ף) יזכו למלגה ייעודית בסך 7,000 שקלים. המלגה תודות לתורמי ביה"ס לחינוך. קבלת המלגה מותנית בהתחייבות לסיים את לימודי ההוראה תוך שנתיים. מי שיקבל את המלגה אך לא יסיים את הלימודים יתבקש להחזיר את כספי המלגה. מספר המלגות מוגבל, וחלוקתן תהיה לפי סדר ההרשמה (לכל מי שיעמוד בתנאי הקבלה לתכנית).

תכנית המלגות של משרד החינוך ומפעל הפיס

תכנית המלגות של משרד החינוך ומפעל הפיס. התכנית מיועדת לסטודנטים הלומדים במחלקה ללימודי הוראה באונירסיטה העברית במקצועות הבאים: לשון עברית, אנגלית, מתמטיקה, פיסיקה, כימיה, ביולוגיה, מדעי המחשב. למידע נוסף נא ללחוץ כאן. כדי לרשום מועמדות לתכנית המלגות יש לפנות לססקייה דה-האן.

מובילים פדגוגיים – סדנת מצטיינים במסלול תעודת הוראה

במחלקה ללימודי הוראה מתקיימת סדנת מחקר לסטודנטים מצטיינים בתעודת הוראה. ההשתתפות בסדנה תזכה את המשתתפים במלגה. אנו מציעים לכל המעוניינים להשתתף בסדנה זו להגיש מועמדות.

הזנק להוראה - התכנית להסבת אנשי ונשות היי-טק ותעשיה עתירת ידע לה

סטודנטים שיתקבלו לתכנית הזנק להוראה - התכנית להסבת אנשי ונשות היי-טק ותעשיה עתירת ידע להוראת מתמטיקה יזכו במלגת לימודים בהיקף 70% משכ"ל (תודות לתורמים של ביה"ס לחינוך ע"ש פוקס).

מלגות הצטיינות לסטודנטים להוראת ערבית

הפקולטה למדעי הרוח מעניקה סכום למלגות הצטיינות לסטודנטים להוראת ערבית:

מלגת עידוד למצטיין/מצטיינת בהתנסות המעשית והסדנה הדידקטית
ועדת המלגה בוחרת את המועמד/ת הראוי/ה, מקרב המשתתפים בהכשרה המעשית, לפי הקריטריונים הבאים:
- חוות-דעת על איכות העבודה המעשית והיכולת לתפקד כמורה לערבית
- הישגים לימודיים בתעודת הוראה בכלל ובסמינר הדידקטי בפרט
- מוכוונות להוראה במערכת החינוך
- התבלטות לטובה בסדנה, תרומה לקבוצה, השקעת מאמצים, התקדמות לאורך השנה והוכחת רצינות

מלגות שכ"ל לנרשמים חדשים להוראת ערבית
ועדת המלגה בוחרת  שני מועמדים ראויים ומתאימים במיוחד, אשר יהנו מהשתתפות חלקית בשכ"ל, לפי הקריטריונים הבאים:
- מוטיבציה ומכוונות להוראה
- הישגים לימודיים בתואר
- המלצה של מרצה
בית הספר יפנה למועמדים המתאימים.

פרס הוקרה על פעילות התנדבותית

הפרס מיועד סטודנטים של בית הספר לחינוך המעורבים בפעילות התנדבותית שלא שמחויבת במסגרת קורס או תכנית לימודים.
הקול קורא יישלח לסטודנטים לכתובת המייל האוניברסיטאית.

Leonard & Pamela Marks SAEF for the School of Education

המלגה מיועדת לסטודנטים בשנה השנייה של הלימודים לתעודת הוראה אשר לומדים לתואר שני ומעלה או בעלי תואר שני ומעלה בחינוך או בתחום רלוונטי למקצוע ההוראה הנלמד. המלגה תינתן בהתאם להצטיינות האקדמית של הסטודנט/ית. המלגה תינתן לסטודנט/ית שלא מקבל/ת כבר מלגה אחרת בתעודת הוראה פרט למלגת אקדמיה כיתה.
הקול קורא יישלח לסטודנטים לכתובת המייל האוניברסיטאית.

מלגה ללימודי הוראת ערבית

בית הפסר לחינוך מציע לכל סטונדט שיתקבל ללימודי הוראת ערבית לקראת סמסטר ב' (שנת הלימודים תש"ף) מלגה ייעודית בסכום של 5,000 שקל. המלגה תודות לתורמי ביה"ס לחינוך. קבלת המלגה מותנית בהתחייבות לסיים את לימודי ההוראה תוך שנתיים. מי שיקבל את המלגה אך לא יסיים את הלימודים יתבקש להחזיר את כספי המלגה. מספר המלגות מוגבל, וחלוקתן תהיה לפי סדר ההרשמה (לכל מי שיעמוד בתנאי הקבלה לתכנית).

מידע נוסף

סטודנטים בבית הספר לחינוך יכולים לפנות למידע נוסף בענייני מלגות ופרסים גם למנהל תלמידים (תלמידים חדשים), למזכירות האקדמית ולמדור סיוע בקישורים הבאים: