קורס הנחיית קבוצות והובלת צוותים- בתחום חינוך, חברה וקהילה

קורס הנחיית קבוצות והובלת צוותים- בתחום חינוך, חברה וקהילה
תש"פ (2019/20)

מטרות התכנית

אם אתם, כאנשי חינוך או כפעילים חברתיים בקהילה מתחברים לצורך של אנשים לפעול יחד בקבוצה, אם חלמתם פעם להוביל אנשים, לחבר ביניהם, ולאפשר להם ליצוק מטרה משותפת בתוך תהליך קבוצתי- הקורס הזה בשבילכם!
קורס הנחיית קבוצות והובלת צוותים בתחום חינוך, חברה וקהילה יעסוק ברכישת מיומנויות בשיטה חווייתית, תוך מתן דגש על כלים מעשיים וגיבוש קבוצתי. הקורס יאפשר פיתוח אישי ומקצועי של תפיסת תפקיד המנחה, יתמקד במיומנויות המנחה בהובלת משימות ובהבנת תהליך קבוצתי מונחה מטרה. 

קהל היעד של התכנית 

תכנית הקורס מיועדת לאנשים המבקשים לרכוש כלים וטכניקות יישומיים בהובלת קבוצות וצוותים ומבקשים לחוות את תפיסת התפקיד מתוך השתתפות פעילה בקבוצת העמיתים.
כמו כן, הקורס מיועד לבעלי תפקידים שונים, העובדים עם אנשים, מנהיגים, מקבלי החלטות ומובילי צוותים. אנשי חינוך והוראה, מנהלים, בעלי תפקיד בבית הספר, יועצים חינוכיים, עובדים סוציאליים, מדריכים, מטפלים, אנשים העוסקים בתחומי חברה וקהילה, חינוך בלתי פורמאלי ועוד. 
 

תכני התכנית

מיומנויות אישיות ומנהיגותיות בהנחיית קבוצות וצוותים מונחי מטרה, תוך מתן דגש על תקשורת מנחה- קבוצה ותקשורת פנים ארגונית מגבשת. בקורס יינתן דגש על אימון כל אחד מהמשתתפים בתהליך , תוך רכישת כלים מעשיים.
הקורס בנוי מתרגילים וסימולציות המחייבים השתתפות פעילה.

דרישות התכנית

- תואר ראשון 
- נוכחות חובה במפגשים (מעל 20% היעדרויות, ההשתתפות בקורס לא תוכר)
- השתתפות פעילה בתרגילים ובסימולציות
- עמידה במטלות הקורס - הגשת עבודת סיום קורס

שכר לימוד ועלויות נוספות

  • דמי הרשמה וטיפול: 300 ₪, שישולמו עם ההרשמה לתכנית.
  • שכר לימוד: 2,990 ₪, שישולמו לכל מאוחר עד חודש טרם פתיחת הקורס ולאחר קבלת אישור סופי מהמחלקה על פתיחת הקורס.
  • למעוניינים בכניסה לחניון האוניברסיטה עם הרכב –סידור מוזל לתקופת הקורס תמורת סך של  80 ₪, אשר יוסדר עם תשלום שכר הלימוד. לאחר מכן לא תתאפשר רכישת אופציית החניה בחניון האוניברסיטה. 
  • לתשומת לבכם- כל התשלומים יבוצעו באמצעות ממשק מקוון מאובטח, בכרטיס אשראי בלבד ( ניתן לשלם בתשלומים, ללא ריבית והצמדה). קישור לממשק התשלום יועלה בקרוב לאתר שלנו.
  • עובדי הוראה:
    • לעובד הוראה בשבתון: התשלום המלא יבוצע ע"י הנרשם מול המחלקה להשתלמויות ולפיתוח מקצועי של בית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית בירושלים במועד ההרשמה. את החלק הממומן ע"י קרנות ההשתלמות, יקבל הנרשם ישירות לחשבונו מקרן ההשתלמות, כל זאת בכפוף לנוהלי ולאישור הקרן. 
    • גמול השתלמות עם ציון לעובדי ההוראה - יינתן גמול על 30 שעות מתוך הקורס, בכפוף לאישור משרד החינוך.

נהלי ביטול- מפורטים בגוף טופס ההרשמה, שהקישור אליו בהמשך. על הנרשם לקרוא את נהלי ההרשמה והביטול.

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת בוגר קורס הנחיית קבוצות והובלת צוותים מטעם המחלקה להשתלמויות ולפיתוח מקצועי של בית הספר לחינוך, באוניברסיטה העברית בירושלים.

טופס הרשמה

בעת ההרשמה יש לשלוח במייל :

1. טופס הרשמה
2. קורות חיים

טופס הרשמה - קורס הנחיית קבוצות בתחום חינוך, חברה וקהילה - תש"פ

טופס תשלום מאובטח- הנחיית קבוצות תש''פ

 היקף התכנית:  קורס בן  60 שעות אקדמיות (12 מפגשים בני 5 ש"א כל אחד) 
 מועד פתיחה : 12 בינואר 2020.
 ימים ושעות: ימי א', 16:15-20:00, אחת לשבוע, 5 שעות אקדמיות בכל מפגש.                   
 מקום : בית הספר לחינוך, האוניברסיטה העברית בירושלים, הר הצופים

** פתיחת התכנית מותנית במספר הנרשמים והיא נתונה לשינויים.

מנחה מובילה

סמדר כספי (MA)
מנחת קבוצות בכירה בתחום הארגוני. מומחית בהנחיית קבוצות משימתית וחוויתית, בעלת ניסיון רב בהכשרת מנחים ובליווי מנחים בתהליך התפתחות מקצועי(ת), מתמחה בתהליכי תקשורת קבוצתיים, מיומנויות בינאישיות בהובלת קבוצות ובבניית תפיסת התפקיד של מנחה קבוצות. בעלת תואר שני מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני נוסף מאוניברסיטת אריזונה, ארצות הברית. 

  • קורס הנחיית קבוצות בתחום חינוך קהילה וחברה - תשע"ט