מתעניינים בתואר ראשון

why_education

 

למה חינוך?

לימודי חינוך באוניברסיטה הם מזמן לא רק לימודי חינוך. הם מאפשרים התפתחות אישית ומקצועית לצד שיעור חיים, הם מקנים אמצעים להובלת שינוי חברתי ומפתחים ומעודדים את הסטודנט ליצור עתיד טוב יותר עבור עצמו, עבור הסובבים אותו ולמען כל מי שחשוב. אם תמיד חלמתם לעשות ולהוביל שינוי משמעותי יתכן מאוד שהמקום הנכון להתחיל בו עבורכם הוא לימודים אקדמיים לקראת תואר בחינוך.

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מבינים כי לימודי חינוך יכולים להוות עבורם מקפצה לשוק העבודה ולפתוח עבורם לא מעט דלתות גם בתחומים שלא קשורים בהכרח לחינוך הפורמלי כפי שהכרנו אותו עד היום. אולי מפתיע לגלות אך החינוך, הפורמלי והבלתי פורמלי, הוא אחד מתחומיי העיסוק המרכזיים בארץ ובעולם. תחום החינוך יציב בכך שהוא נדרש תמיד. יתרה מזאת, הוא תחום מתפתח תמידית, דינאמי וחדשני. אם אתם רואים את עתידכם בעמותות אזרחיות, בפוליטיקה, במנהל ציבורי, בארגונים חברתיים ואזרחיים, בתפקידים שונים בבתי ספר ציבוריים או ייחודיים, כדאי לכם לשקול ללמוד תואר ראשון בחינוך כנקודת זינוק לעתיד המקצועי שלכם.

למה אצלנו?

הלימודים לתואר הראשון בביה"ס לחינוך ע"ש שלמה (סימור) פוקס באוניברסיטה העברית מקנים הבנה עמוקה של תחום החינוך, הן מבחינת תיאוריה והן מבחינת הפרקטיקה. התואר מקנה היכרות עם עולם החינוך מרמת התלמיד הבודד, לכיתה, ולמערכת החינוך. כמו כן, התואר בוחן אספקטים חברתיים, פוליטיים והיסטוריים של החינוך. במהלך הלימודים יוכלו התלמידים, לבחירתם, להתמקד בנושאים שיותר מדברים אליהם וירצו להרחיב בהם את הדעת כגון פסיכולוגיה של החינוך, מדיניות חינוך, מחשבה חינוכית, סוציולוגיה ועוד תחומים רבים ומגוונים. 

בעוד שבמוסדות רבים אחרים לא ניתן לשלב את לימודי החינוך עם תואר נוסף - באוניברסיטה העברית הסטודנטים נהנים מהגיוון, העניין והשפע ההשכלתי הנלמדים גם בחוגים אחרים באוניברסיטה. רבים מהסטודנטים לומדים תואר ראשון בחינוך בשילוב עם לימודי פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדעי המדינה ועוד. ישנן אפשרויות רבות שעומדות לבחירתו האישית של כל סטודנט.

הלימודים בבית הספר לחינוך מתקיימים באווירה רב תרבותית (כולל קורסים יעודים בחינוך בחברה רב תרבותית), ומשתלבים בהם סטודנטים מרחבי העולם ומכל קבוצות האוכלוסייה בישראל. במהלך הלימודים קיימת אפשרות לחילופי סטודנטים ולמידת חלק מהתואר באוניברסיטאות המובילות בעולם. לימודים בחוג לחינוך מאפשרים ללמוד מטובי חוקרי החינוך בארץ וישנה גם הזדמנות מיוחדת להשתלב במחקר של אותם חוקרים.

מה עושים עם התואר?

התואר הראשון בחינוך מהווה אבן דרך לעולם שלם של לימודים נוספים, מסלולים מקצועיים, ותארים מתקדמים. סטודנטים בביה"ס לחינוך יכולים לשלב, במסלול מקוצר, תעודת הוראה עם לימודי תואר ראשון בחינוך, ובכך רוכשים הכשרה מקצועית כמורים בבתי הספר העל יסודיים. ניתן גם להמשיך לתואר שני בביה"ס, ולרכוש מקצוע כמומחים בחינוך מיוחד, בהוראה ולמידה, בלקויות למידה, או כיועצים חינוכיים. ישנם גם סטודנטים המתמקצעים כחוקרים בתחומי הידע השונים במחקר ומשתלבים לאחר מכן בעמדות מפתח באקדמיה, בשירות הציבורי, בשוק הפרטי, ובמגזר השלישי.

למי לפנות?

יש לפנות לטללית גנץ ליצירת קשר ראשוני בכל הנוגע לתואר ראשון.

שעות קבלה במזכירות תלמידים

יום ב', ג', ד' 13:00-10:00, 15:00-14:00
יום ה' 12:30-10:00