תכניות מיוחדות

special_programs_small

 

סדנת מחקר לסטודנטים מצטיינים

מתקיימת במחלקה ללימודי הוראה סדנת מחקר לסטודנטים מצטיינים. ההשתתפות בסדנה תזכה את המשתתפים במלגה. אנו מציעים לכל המעוניינים להשתתף בסדנה זו להגיש מועמדות.

הכשרה להוראת אמנות בשיתוף עם "בצלאל"

תכנית זו מיועדת אך ורק לתלמידי או בוגרי "בצלאל" אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים. התכנית תכשיר את התלמידים גם בתחום הוראת היצירה וגם בתחום הוראת תולדות האומנות. בוגרי החוג לתולדות אמנות עשויים להתבקש לעשות השלמה בתחום היצירה.

הכשרת מורים "אקדמיה-כיתה"

לתלמידי לימודי הוראה מתקיימת הזדמנות להשתתף בתכנית חדשנית להכשרת מורים "אקדמיה כיתה", תכנית של משרד החינוך שמטרתה לשנות את הליך הכשרת המורים ולקדם מעבר ל"הוראה בצמד" בכיתות הלימוד. מטרת התכנית היא להכניס את התלמיד באופן מלא לחיי בית הספר כהכנה נאותה לכניסה למקצוע ההוראה על כל מרכיביו.

iTeach-JLM - התכנית הירושלמית להכשרת מורים להוראת אנגלית: שיתוף פעולה של האוניברסיטה העברית ומינהל חינוך ירושלים

בשנת הלימודים תשפ"ב תיפתח (בתיקוף לאישור) קבוצת נוספת של תכנית לקבלת תעודת הוראה באנגלית לבתי הספר העל-יסודיים. התוכנית מיועדת ל-12-15 סטודנטים, אשר יקבלו מלגות ויתחייבו לעבוד לפחות שנתיים לאחר תום התוכנית במערכת החינוך של ירושלים. מועמדים שיתקבלו לתכנית ישולבו במהלך שנת ההכשרה (תשפ"ב) בבית הספר המיועד לקלוט אותם לעבודה כמורים בסטאז' בשנת תשפ"ג. מידע נוסף על התכנית נמצא באתר שלנו.

תכנית הוראת סינית

בשנת הלימודים הקרובה תפתח תכנית לימודי הוראת סינית. מועמדים שהם תלמידי או בוגרי החוג ללימודי אסיה, מוזמנים להגיש את מועמדותם. התוכנית בשיתוף הפקולטה למדעי הרוח ומשרד החינוך, ותכלול גם הכשרה מעשית.

הוראת עברית לדוברי ערבית لغة عبرية للناطقين بالعربية

מטרת התכנית להכשיר מורים להוראת השפה העברית בחברה הערבית, שישתלבו בעבודה במערכת החינוך במזרח ירושלים וברחבי המדינה בכלל. התכנית מיועדת לאקדמאים בעלי עברית ברמה גבוהה מאד, אשר ילמדו קורסי השלמה בלשון עברית וישתתפו בסדנאות מעשיות בתחום הוראת השפה כחלק מההכשרה לעבודת ההוראה בבתי ספר על-יסודיים. סטודנטים שיתקבלו ללימודי תעודת הוראה במקצוע "הוראת עברית לדוברי ערבית" יזכו למלגה של 50% משכר הלימוד שתינתן ע"י האוניברסיטה. שימו לב: פתיחת התכנית בשנת הלימודים תשפ"ב מותנית באישור תקציבי של משרד החינוך.

הזנק להוראה - תכנית להסבת אנשי ונשות היי-טק ותעשיה עתירת ידע להוראת מתמטיקה

המחלקה ללימודי הוראה בביה"ס לחינוך ע"ש שלמה (סימור) פוקס בשיתוף עם מכון איינשטיין למתמטיקה והמרכז הישראלי למצוינות בחינוך ובתמיכת קרן טראמפ מציעים תכנית להסבת אנשי ונשות היי-טק ותעשיה עתירת ידע להוראת מתמטיקה. התכנית מציעה מסלול הכשרה של שנת לימודים אחת, אשר לאחריה יכולים הבוגרים להשתלב בהוראה בבתי ספר על יסודיים. תכנית הלימודים מרוכזת ומתאימה לשבוע העבודה של עובדי הייטק. התכנית מבוססת על מודל הכשרה קלינית, שבו משולבים לימודים עיוניים בהתנסות מעשית בהוראה בבית הספר יאסא – התיכון הישראלי למדעים ואומנויות, תוך חשיפה לדרכי לימוד ייחודיות המותאמות לחדשנות פדגוגית. ניתן דגש על הכרות עם מערכת החינוך העל-יסודית בישראל על רבדיה השונים. ההשתלבות בהוראה בבתי ספר לאחר סיום התכנית יכולה להיות במשרה מלאה או חלקית, לפי הרצון והיכולת של המועמדים. סטודנטים שיתקבלו לתכנית הזנק להוראה - התכנית להסבת אנשי ונשות היי-טק ותעשיה עתירת ידע להוראת מתמטיקה יזכו במלגת לימודים בהיקף 70% משכ"ל (תודות לתורמים של ביה"ס לחינוך ע"ש פוקס).

"האיינשטיינים" - חלוצים להוראת מתמטיקה

einstein_math_teacher_training_2020-21.jpg

תכנית עתודה של המחלקה ללימודי הוראה בשיתוף הפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע של האוניברסיטה העברית. מחזור ב' של התכנית יתקיים בחודשים אפריל-יוני 2021 ויכלול חמישה מפגשים מרתקים! בתחום החינוך המתמטי. פרטים לגבי מחזור ג' יתפרסמו במהלך שנה"ל תשפ"ב.